תפריט
מידע שימושי
איך לבחור אופניים

איך לבחור אופניים

 

בטרם בחירת אופניים יש להגדיר את הצרכים והשימוש שלנו באופניים כביש,הרים (שטח )שבילים,סינגלים אתגרי,משולב  ו\או שימושים נוספים.

 

1.להחליט מהו סוג הרכיבה שמתאים לכם ובהתאם להתעניין באופניים שמתאימות.

 

2.לפנות לחנות אופניים מקצועית ואמינה ,סביר וכדאי שישאלו אותכם שם שאלות רבות בדבר הצרכים והרכיבה בטרם יציעו לכם אופניים מתאימות. (ניתן לבדוק כמובן גם אופניים משומשות באתרים השונים )

 

3."חבר  (רוכב מנוסה)   שמבין" - מומלץ לפנות ולגשת עם חבר שרוכב ומבין באופניים שיעזור לכם בבחירה הנכונה.

 

4. אם אתם רוכבי שטח מתחילים בדרך כלל יספיקו אופניים איכותיות עם זנב קשיח(בולם זעזועים קדמי בלבד) של חברות מוכרות  ולא אופני מדבקה כך שתהיה לכם כתובת לחלקים ותיקונים .

למי שהפרוטה מצויה בכיסו , אפשרי תמיד גם אופניים קלות בעלות מבנה מחוזק עם שיכוך מלא (בולם זעזועים קדמי ואחורי)שיצלחו ביתר קלות שטחים טכניים ומכשולים ,אך יש לקחת בחשבון שזה מייקר מאד את עלות הכניסה וגם כל דבר בעיתו..כדאי להכיר את השטח בזהירות ובתבונה לראות שאתם מתחברים ונהנים מהתחום (למרות שאיך אפשר לא לאהוב ?) אופני זנב קשיח עושות את העבודה נכון ויפה בשלב הכניסה וניתן להשתמש בהם לאורך זמן .

 

5. לא לשכוח – ציוד בטיחות ונוחות - קסדה,כפפות,נצנץ,בקבוק מים ומתקן למים כמו כן לוודא שהפנימיות בגלגלים ובפנימית הרזרבית עם חומר (גי"פה) וערכת כלים בסיסית.